Význam mena Jakub – čo všetko by ste o ňom mali vedieť

Mužské meno Jakub je starozákonné, má hebrejský pôvod a jeho význam je „držiaci sa za pätu“, „druhorodený“. Jakubovia oslavujú meniny 25. júla. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastná farba je červená. Ochranné rastliny púpava, chmeľ, kamene diamant, ametyst.

Osobným číslom tohto mena je 6 – Nežnosť. Číslo 6 je symbolom splnenia túžob, pokoja, odmeny za poctivo prevedenú prácu, nadväzovania nových známostí. Je to úspešné číslo, šestky bývajú vyrovnané a harmonické osoby. Mimoriadne silná osobnosť s pevným postojom a jasným názorom na vec, tak to je Jakub. Aj keď to navonok nemusí byť zrejmé, k mame má vlastnícky vzťah. Títo muži sú výkonní, presvedčiví a uvážliví.

Majú výbornú pamäť, ktorú vedia využiť vo svoj prospech vo vhodnej chvíli. Na prvý pohľad vyzerajú, že sú menej schopní, ale zdanie klame. Od rodičov a priateľov vyžadujú, aby ich obdivovali a oni sa pre nich obetujú. Ich reakcie sú tiché, ale môžu sa stať veľmi obávané. Dokážu sa ovládať a kontrolovať. Občas možno vzťahy skomplikuje jeho výbušná povaha, no tak ako vzplanie, hneď aj schladne.

V škole uplatňujú syntatickú inteligenciu a ujímajú sa vedenia medzi spolužiakmi. Majú pevnú vôľu, čo využívajú v práci, a preto sú určite na čele tímu. V živote nie sú veľmi opatrní, ale vynahrádzajú si to špekulatívnosťou. Často žijú dvojakým životom. Jeden je verejný, veľmi plodný, druhý je tajný. Profesionálne sa najlepšie uplatnia tam, kde sa deje, môžu byť v strede pozornosti a nikto neobmedzuje ich slobodu. Toto meno sa hodí pre znamenia Ryby, Váhy, Panna.

Meno v zahraničí

Variácií mena Jakub je v zahraničí niekoľko, a to napríklad: Jacob, Jakubus, Cob, Giacobo, Giacomo, Jacques, Jayme, Jalu, Jocek, Jeska.

Známe osobnosti s menom Jakub:

Jacob Grim – nemecký spisovateľ, ktorý sa preslávil vedno so svojím bratom Wilhelmom. Nemožno zabudnúť ani na súčasného amerického herca Jacoba Benjamina Gyllenhaala. Postavou Kuba sa u nás preslávil nezabudnuteľný Jozef Króner.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!