6 tipov na netradičnú a originálnu mikulášsku nádielku

Čo tak dať deťom tento rok namiesto hŕby sladkosti niečo, čo medzi desiatkami čokoládových figúrok zaručene vynikne? Prekvapte deti domácimi pochúťkami, po ktorých sa len tak zapráši.

1. Domáca čokoláda na špajli

Čokoládová maškrta v mikulášskej nádielke nesmie chýbať. Kupované figúrky ale nie sú najzdravšie a často obsahujú len malé percento kakaa. Vyrobte si vlastnú čokoládu, po ktorej sa budú deti oblizovať. Na vlastnoručne vyrobenú 80% čokoládovú dobrotu vám stačia len dve ingrediencie – 300 g nepražených drvených kakaových bôbov a 75 g trstinového cukru.

2. Sušené ovocie a oriešky

Do výslužky deťom okrem čokolády pribaľte aj trochu zdravého maškrtenia. Čerstvé ovocie doplňte napríklad plným sáčkom sušených plodov. Chrumkavé maškrty totiž obsahujú veľa vlákniny, zlepšujú imunitu, pamäť a navodzujú dobrú náladu. Aby bolo vaše dieťatko zdravé a spokojné, naberte mu mix vlašských a lieskových orechov, mandlí, kešu aj pistácií.

3. Adventné perníčky

Vyhnite sa tento rok keksíkom z obchodov a vyrobte pre deti vlastné voňavé maškrty v podobe domácich perníčkov. Hotové perníčky môžete tiež ozdobiť číslami a darovať ich v krabici ako originálny adventný kalendár. Váš potomok potom môže hľadať kúsky so správnym dátumom a bude mať malú maškrtu na každý deň až do Štedrého dňa.

4. Domáce želé cukríky

V prípade, že nie ste nadšenci kupovaných cukrových sladkostí a zároveň nechcete deťom odoprieť sladké cukríky, máme pre vás riešenie. Vyrobte pre nich zdravšie domáce želatínové cukríky, ktorých sa nebudú môcť nabažiť.

5. Jedlé gaštany

Skúste svojim deťom nadeliť od Mikuláša aj jedlé gaštany, ktoré si potom môžete spoločne pripraviť. Obsahujú nepreberné množstvo vitamínov aj minerálov, podporujú činnosť mozgu, obličiek i srdca. Deti si navyše obľúbia ich ľahko sladkastú chuť.

6. Pečený čaj

Domáci pečený čaj je originálnou náhradou cukríkov a čokoládových maškŕt. Uvidíte, že im pri večerných domácich úlohách alebo sledovaní obľúbenej rozprávky príde na chuť. Horúcu nádielku zvládnete nachystať za hodinku.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!