Máme doma školáka – alebo ako zariadiť detskú izbu pre školopovinné dieťa

Detská izba by mala pre dieťa vytvárať prostredie, ktoré ho podporuje pri učení, hrách, ale aj relaxácii. Samozrejme, každé dieťa je iné a má iné preferencie a potreby v rámci nábytku a zariadenia svojej izby. V princípe by však jeho izba mala byť miestom, kde sa školák cíti pohodlne a motivovaný pre učenie a hranie.

Máme doma školáka - alebo ako zariadiť detskú izbu pre školopovinné dieťa
(zdroj: unsplash.com)

Výšku dorovnajte nastaviteľnou stoličkou

Vaše dieťa práve začalo chodiť do školy a vy sa teda snažíte preorganizovať jeho detskú izbu, aby v nej malo priestor aj na učenie a školskú prípravu. Kľúčová je samozrejme jedna vec – správny stôl. Vytvorte ním funkčný pracovný priestor a nezabudnite na pohodlnú stoličku. Stôl by mal mať dostatok miesta na písanie a učebnice, ale aj primeranú výšku, aby nebol malému školákovi príliš vysoký, ani príliš nízky. Samozrejme, asi nechcete kupovať písací stolík každý rok, preto buď zvoľte variantu s nastaviteľnou výškou, ak máte príliš nízkeho školáka alebo školáčku, alebo univerzálnu veľkosť a výšku dieťaťu pridajte nastaviteľnou stoličkou. Či už stôl alebo stoličku kúpite výhodnejšie, ak použijete merkury market zľavový kód alebo xxx lutz zľavové kódy. Na školské pomôcky bude váš syn alebo dcéra pravdepodobne potrebovať väčší úložný priestor, ako len na hračky, a tak zvážte aj dokúpenie nových políc či regálov.

Treba aj oddychovať

Dôležité je však nemyslieť len na povinnosti, ale aj voľný čas. Dieťa si predsa väčšinu svojich povinností odbaví v škole, nemalo by mať teda po príchode domov pocit, že sa opäť vrátilo do lavice. Vyčleňte mu v izbe aj osobný priestor, kde si môže čítať alebo len tak relaxovať. Pridajte doňho pohodlné kreslo alebo pohovku, knižnicu a lampu. Na všetko z toho môžete využiť zľavové kódy na KuponyZdarma.sk. Prostredie detskej izby by malo motivovať. Vyhýbajte sa preto tmavým farbám a depresívnym obrazom na stenách. Stavte na jasné, inšpiratívne motívy, ktoré vášmu dieťaťu vylepšia deň, aj keď sa mu počas pobytu mimo domova práve niečo nepodarilo.

Pomôžte dieťaťu udržiavať poriadok

Nad písacím stolíkom možno oceníte nástenku alebo tabuľu, kde si môže školák zavesiť svoje plány, rozvrh, úlohy alebo iné dôležité informácie a rozplánovať si tak svoju najbližšiu budúcnosť. U detí býva niekedy aj problém udržiavať v izbe poriadok. Pomôžte im tak, že zoženiete a do izby im dáte organizátory, koše na odpadky, boxy na hračky a závesné úložné priestory. S takýmito pomôckami je udržiavanie upratanej izby omnoho jednoduchšie. Hračiek by ste sa mali postupne začať zbavovať a ak nejaké ďalšie pribudnú, tak by bolo vhodné, aby boli vzdelávacie alebo nejakým spôsobom rozvíjajúce schopnosti a vedomosti vášho dieťaťa. Počítač s internetom je už takmer samozrejmosťou – uistite sa ale, že je na ňom správne nastavený rodičovský zámok a že má vaše dieťa k nemu prístup len v dohodnutom čase. A na záver nezabudnite dať určitý priestor aj svojmu dieťaťu, aby si mohlo do izby vložiť svoje osobné prvky, ako ním vybrané obrazy, fotografie alebo predmety, ktoré si samo vytvorilo. Izba bude totiž patriť jemu a je veľmi dôležité, aby ju pociťovalo ako svoj osobný priestor.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!