Viete, čo je to maderoterapia a na čo je dobrá?

Maderoterapia je v dnešnej dobe veľmi populárna forma masáže, ktorá má však aj estetické účinky, napríklad na spevnenie tela. Odborníci tvrdia, že jej účinky môžete vidieť už po prvom sedení, aj keď sa ich odporúča absolvovať aspoň 10. Aké ďalšie výhody táto masáž ponúka?

Viete, čo je to maderoterapia a na čo je dobrá?
(zdroj: unsplash.com)

Pomáha aj na celulitídu

Slovo „terapia“ v názve nie je náhodou. Ide totiž o terapiu, ktorá zahŕňa aplikáciu masáže pomocou rôznych drevených pomôcok rôznych veľkostí a tvarov, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa prispôsobili rôznym častiam tela. Považuje sa za holistickú techniku, ktorá je schopná stimulovať a vyrovnávať energiu, znižovať stres a zmierňovať bolesti svalov a kĺbov. Vďaka tomu, že využíva spomínané drevené nástroje, nielenže nespôsobuje žiadne alergie, ktoré môžu nastať napríklad pri bežnej masáži s rôznymi olejmi, ale umožňuje intenzívny tlak na vláknitú celulitídu, či odstránenie tukových usadenín spolu s ďalšími toxínmi.

Pôvodom je z Kolumbie

Maderoterapia sa praktizovala po stáročia v orientálnych krajinách, no vlnu popularity si získala v 90. rokoch v Kolumbii. Slovo „madero“ v španielčine znamená „drevo“. To, čo robí toto ošetrenie jedinečným v porovnaní s inými alternatívami, ako je laser, ultrazvukové odstraňovanie celulitídy alebo liposukcia, je to, že stimuluje produkciu elastínu a kolagénu. Maderoterapia je navyše maximálne prírodná a neinvazívna metóda bez kontraindikácií. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov je potrebná séria 10, 15 až 20 ošetrení.

Bude sa vám po nej aj lepšie spať

Výhod je však ešte oveľa viac. Maderoterapia urýchľuje metabolizmus a aktivuje lymfatický systém, ktorý pomáha odstraňovať prebytočnú vodu/eliminuje zadržiavanie vody. Okrem toho stimuluje mikrocirkuláciu a prietok krvi, redukuje telesný tuk a spevňuje, napína a tonizuje pokožku. Podobne, ako iné typy masáže, aj ona uvoľňuje myseľ a telo, čím pomáha zmierniť psychické a fyzické napätie. Zlepšuje aj kvalitu spánku a vašu sebadôveru. Tým, že sa pri nej pokožka prekrví, aj najmenšie krvné vlásočnice sa naplnia krvou a začne sa proces detoxikácie organizmu. Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!