Rozrástla sa vám rodina a potrebujete väčšie auto? Toto sú najlepšie rodinné autá, aké sú momentálne k dispozícii!

Kupovať si auto, keď si urobíte autoškolu a keď sa vám narodí dieťa, je dosť veľký rozdiel. Po založení rodiny od auta vyžadujete predovšetkým priestor, bezpečnosť a v neposlednom rade aj nie príliš vysokú cenu, aby jeho kúpa nezruinovala váš rodinný rozpočet. Aké autá spĺňajú všetky zo spomínaných podmienok?

Rozrástla sa vám rodina a potrebujete väčšie auto? Toto sú najlepšie rodinné autá, aké sú momentálne k dispozícii!
(zdroj: unsplash.com)

Minidodávka alebo kombi?

Po narodení jedného alebo dokonca viacerých detí musíte začať uvažovať o päťdverových, kombi alebo dokonca MPV modeloch. Ak sú vaším favoritom SUV autá, pripravte sa na to, že vo verzii pre rodinu sú cenovo náročnejšie. Ďalším dôležitým “detailom” je, aby priestor medzi prednými a zadnými sedadlami bol dostatočne voľný na vloženie detskej autosedačky, poprípade dvoch. Autosedačka je samostatnou kapitolou – pre viac informácií si môžete pozrieť naše tipy a rady k výberu autosedačky. Tiež vám poradíme, aké najlepšie autosedačky sú momentálne k dispozícii.

Myslite dopredu

Veľkosť rozhoduje aj v prípade kufra. V prípade rodinného auta platí, čím väčší, tým lepší. Na prvý pohľad sa vám možno bude zdať, že je priestor kufra dostatočný, no pripravte sa na to, že v ňom nebudete prevážať len kočík. Či už pôjde o veci na prezlečenie, plienky, školské tašky,… Ako budú vaše deti rásť, veci budú len pribúdať, a preto by ste mali uvažovať dopredu a nedospieť k tomu, že po pár rokoch od kúpy nového auta budete potrebovať ďalšie. Samostatnou kapitolou pri kúpe nového auta, či už rodinného, alebo aj na iné účely, je spoľahlivosť. Tu je lepšie spoliehať sa na výber slávnych značiek a modelov, ktorých štatistiky jasne ukazujú ich schopnosť dlhodobého a bezproblémového využívania. Pri štúdiu recenzií a názorov skutočných majiteľov môžete zistiť, aké chronické problémy má auto a aký model sa hodí konkrétne vašim požiadavkam.

Skontrolujte spotrebu

Rodinné autá určite nepotrebujú dosahovať vysokú rýchlosť a nebudete s nimi ani dobývať ťažko zjazditeľný terén. Podstatnejšie teda pre vás ako vodiča je, aby bolo všetko na dosah ruky. Samozrejmosťou je už dnes prítomnosť multi-kormidla a moderného palubného počítača. Myslite aj na pohodlie dospelých cestujúcich – vzadu by preto mali byť priestranné sedadlá s dostatkom priestoru nad hlavou a na nohy. Nezabudnite ani na klimatizáciu. Spotreba auta by nemala byť vysoká, nakoľko ho asi budete využívať pravidelne. Je dobré odsledovať si to najmä v prípade kupovania auta z bazáru. Bezpečnosť sme si nechali na koniec. Ako rodinné auto sa odporúča kúpiť vozidlo s najmenej 6 airbagmi, pásmi, detskými držiakmi a kompletnou sadou elektronických bezpečnostných systémov. Auto by malo mať aj systém Isofix, bez ktorého nebude detská sedačka maximálne bezpečná.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!