Vianočné tipy, aby to u vás vyzeralo trendy a štýlovo v akejkoľvek dobe

Každé Vianoce bojujeme s tým, že je v móde niečo iné – zlaté stromčeky, veľa svetielok, prírodné dekorácie,… Ak hľadáte niečo, čo nemusíte po roku vyhodiť, v nasledujúcich riadkoch vám poskytneme pár tipov na sviatočné dekorácie, ktoré skrášlia a spríjemnia váš domov.

Vianočné tipy, aby to u vás vyzeralo trendy a štýlovo v akejkoľvek dobe
(zdroj: unsplash.com)

Adventný veniec z medovníčkov

Keď sa povie slovo Vianoce, určite vám ako jedna z prvých vecí napadnú medovníčky. Toto vianočné pečivo a jeho vôňa nám symbolizuje sviatky aj bez toho, aby skutočne boli a jeho pečenie a zdobenie patrí k obľúbeným rodinným aktivitám. Okrem tradičných perníkových chalúpok a srdiečok však môže vašu vianočnú výzdobu dotvoriť aj originálny veniec z medovníkov a dozdobiť ho červenou mašľou. Medovníkmi môžete skrášliť aj váš vianočný stromček, takáto dekorácia nikdy nevyjde z módy. Nebojte sa pri zdobení použiť aj inú farbu, než bielu – dobre ukáže napríklad červená, mätovozelená alebo cukríkovo ružová.

Čierna nemusí byť len pochmúrna

Večným sporom je, ktorá farba je v móde ktoré Vianoce. Ak chcete byť originálni, nastoliť svoj trend a máte trochu odvahy, dajte na stromček čierne zamatové mašle a čierne lesklé ozdoby. Nebojte sa ani číreho kryštálu. Elegantná, nadčasová a veľmi sofistikovaná je napríklad aj kombinácia čiernej a bielej pri sviatočnom prestieraní. Opäť môžete kombinovať s čiernymi svietnikmi, lampášmi a sviečkami, ale aj snehuliakmi, tučniakmi či snehovými vločkami.

Škriatkovia a zasnežené stromčeky zo Škandinávie

Retro nikdy nebude nemoderné. Ak si ešte spomínate na ozdoby svojho detstva, ako napríklad sklenené šišky, vianočné gule s figúrkami či svetelné reťaze z muchotrávok, opäť sa vracajú do obchodov aj na naše vianočné stromčeky. Ešte originálnejší budete, ak takéto vianočné ozdoby vytiahnete zo zaprášených krabíc na povalách svojich starých mám. Najnovší módny trend, ktorý prenikol do celkovej kultúry, je škandinávsky štýl. Medzi reprezentantov takéhoto štýlu patria napríklad gnómovia, alebo severskí škriatkovia, ktorých nájdete vo výkladoch práve vianočných obchodov. Takúto veselú figúrku môžete pokojne u seba doma posadiť na schody, k dverám, pod vianočný stromček alebo ku krbu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!