Čo robiť, ak vaše dieťa plače pred spaním?

Veľký plač pred spaním nie je ničím výnimočným a množstvo rodičov s ním bojuje. Najhoršie je, keď neviete, čo ho zapríčiňuje. Tým pádom je ťažké ho utíšiť. Cez deň prijíma množstvo vnemov, takže ho to unavuje a rovnako môže byť s niečím nespokojné. Ako s touto situáciou bojovať a utíšiť bábätko?

Čo robiť, ak vaše dieťa plače pred spaním? (Foto: unsplash.com)

Ak je vaše dieťa počas dňa pokojné a netrápia ho žiadne choroby, tak sa večerného plaču nemusíte báť. Pre väčšinu bábätiek je táto reakcia v závere dňa úplne bežná. Je to hlavne kvôli tomu, že sa počas dňa vyčerpá, snažíte sa ho stále niečím zabaviť a spoznáva okolo seba stále niečo nové. Všetky tieto veci musí spracovať, aby postupoval jeho vývin správne. A keďže bábätko nevie rozprávať, tak jediné, čím sa prejavuje a priťahuje vašu pozornosť, je plač.

V prípade, že patríte medzi trpezlivejších rodičov, tak môžete počkať, kým plač utíchne. Inak môžete použiť naše tipy. Dôležité je takto večer, aby malo bábätko úplné ticho. Spánok a oddych v tichej a tmavej miestnosti ho upokojí a nebude mať okolo seba žiadne rušivé elementy. Pomáha aj upokojujúca hudba. Ak sa bábätko potrebuje upokojiť, tak vždy pomôže vaša prítomnosť. Pritúľte si ho k sebe a počkajte, kým sa úplne upokojí.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!