Čo kúpiť na 1. narodeniny dieťaťa? Tipy na darčeky

Keď vaše dieťa oslavuje svoje narodeniny, tak ich chcete spraviť výnimočné. Je to predsa jeho prvá oslava v živote a za rok sa toho dieťa naučilo množstvo, čo treba osláviť. Zároveň prichádza dilema, pretože je potrebné vybrať dokonalý narodeninový darček. Aj vaši blízky sa pravdepodobne začali pýtať, čo by sa vám zišlo, aby nekúpili dieťaťu niečo zbytočné. Aký darček je pri takejto príležitosti ten pravý?

Čo kúpiť na 1. narodeniny dieťaťa? Tipy na darčeky (Foto: pixabay.com)

Dodržiavajte pri výbere tieto 3 pravidlá

Ak už máte nejaké konkrétne nápady, ale neviete si z nich vybrať, tak vám pomôžu tieto 3 otázky, ktoré by ste sa mali sami seba pred nákupom opýtať. Prvou otázkou je, či je hračka dostatočne farebná, zábavná a nebude pár dní po narodeninách ležať v kúte. Vždy je lepšie investovať do jednej kvalitnej hračky, než kupovať desiatky stále nových a pre dieťa nezaujímavých. Áno, niekedy je ťažké predpokladať, čo sa bude dieťaťu páčiť, no z časti asi viete, aké hračky preferuje.

Ďalšou otázkou je, či je hračka vyrobená z kvalitných a bezpečných materiálov. Ročné dieťa si väčšinu svojich hračiek vkladá do úst, takže je lepšie staviť na nezávadné a bezpečné materiály. Poslednou otázkou je to, či je hračka náučná a dieťa sa vďaka nej v niečom zlepší. To sa spája aj s tým, či je hračka pre dieťa zaujímavá – musí sa chcieť učiť, preto by to malo byť zábavnou formou.

Tipy na konkrétne hračky

Nevedeli ste si poradiť ani po našich inštrukciách? Tak máme pre vás tipy na konkrétne hračky. Ako prvé si pozrite e-shopy s drevenými hračkami alebo hračkami z iných prírodných materiálov. Nájdete tam rôzne skladačky, drevené chodítka, kocky, pre chlapcov náradie a pre dievčatá kuchynky. Keďže zažívajú drevené hračky veľký bum, tak je výber široký. Zároveň budete mať v takejto hračke zahrnuté všetky tri pravidlá výberu, ktoré sme spomínali vyššie. Ak nechcete drevené hračky, tak sa popozerajte v obchodoch po rôznych vkladacích hrách, obrázkových knižkách alebo odrážadlách.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!