Založenie rodiny – kedy je ten ideálny čas?

Existuje ideálny vek na to, kedy si založiť rodinu? A nehovoríme len o rodine s dvoma členmi, ale správny čas, kedy by ste sa mali začať snažiť o bábätko. Keď sa na túto otázku opýtate rodičov, blízkych alebo kamarátov, tak vám dá pravdepodobne každý inú odpoveď. Preto sú páry niekedy zmätené alebo sa necítia pripravené, aj keď už majú možno po tridsiatke.

Založenie rodiny – kedy je ten ideálny čas? (Foto: unsplash.com)

Prekvapivé výsledky výskumu

Keďže je toto veľmi často preberaná a aktuálna téma, tak sa množstvo vedcov snažilo vykonávať rôzne výskumy, ktoré by pomohli túto otázku zodpovedať. Faktom je, že priemerný vek ženy, ktorej sa narodí prvé dieťa neustále stúpa. Je to nastavené vzdelávacím systémom a aj potrebou kariérneho rastu. Vedecký výskum z Kalifornie skúmal, či je tak riskantné mať prvé dieťa až po 30. roku života ženy. Výsledky boli prekvapivé. Podľa výskumu má byť pôrod v takomto veku spôsob na predĺženie života matky a zároveň pôsobí lepšie aj na psychické zdravie ženy.

Záleží od cieľov a životného štýlu

Asi vám je už jasné, že odpoveď na otázku „Kedy je najlepšie založiť rodinu?“, úplne presne neexistuje. V prvom rade záleží, či máte niekoho, s kým si rodinu chcete založiť. Okrem zvyšovania veku žien pri prvom pôrode sa zvyšuje aj vek, kedy sa dvaja ľudia rozhodnú uzavrieť manželstvo. Práve tento krok predchádza u väčšiny ľudí tehotenstvu a založeniu rodiny. Taktiež záleží od vašej finančnej situácie. Množstvo mladých ľudí nemá deti práve preto, lebo ešte nemajú zázemie ani dostatočné finančné zabezpečenie.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!