5 receptov na vynikajúce tofu nátierky, ktoré si zamilujete celá rodina

Zároveň sa jedná o zdravé nátierky. Ak ste tofu či pomazánky s ním ešte nezaradili do svojho jedálnička, tak to čím skôr spravte! Tieto pomazánky si vás, vašu rodinu a vašich blízkych určite získajú.

Základná tofu nátierka

Ingrediencie:

  • tofu natural
  • 1 PL olivový olej
  • čierne korenie
  • cesnakový prášok

Postup: Na základnú tofu nátierku stačí, ak tofu dôkladne rozmixujete s olivovým olejom, čiernym korením a štipkou cesnakového prášku (voliteľné). Pre rôzne variácie nátierok vyskúšajte:

Vajíčková TOFU nátierka

1 KS BIO vajíčka uvareného na tvrdo poskejate a zmiešajte s rozmixovaným tofu. Pridajte na drobno nakrájanú pažítku a dosoľte podľa chuti.

„Tvarohová“ TOFU nátierka

K rozmixovanému tofu pridajte 4 PL olivového oleja, nastrúhanú mrkvu, sušený cesnak, citrónovú šťavu a na drobno nasekaný pór.

Olivová TOFU nátierka

K základnej tofu nátierke pridajte na drobno nakrájané olivy,kyslú uhorku, mleté čierne korenie a soľ. V prípade ak je nátierka príliš hustá, rozrdieďte 2 PL šťavy z kyslých uhoriek.

Špenátová nátierka z TOFU

150 g špenátu podusíme, osolíme a okoreníme. Necháme vychladnúť a odkvapkať od prebytočnej vody. V mixéri spolu rozmixujeme tofu, 1 PL olivového oleja, špenát, 2 PL sójovej omáčky, 1 KL cesnakového prášku a soľ.

Vyskúšať tiež môžete variácie s údeným TOFU.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!